“Güzəştli mənzil” sisteminin fasiləsiz işləməsini təmin etmək "R.İ.S.K. Elmi İstehsalat Şirkəti"nə həvalə olundu
"MİDA" MMC “Güzəştli mənzil” sisteminin, eyni zamanda “AzInTelecom” MMC-nin Yevlax şəhərində Əlçatanlıq Zonasında istifadəyə verilmiş Data Mərkəzində ehtiyat sistemin fasiləsiz və dayanıqlı işinin təmin edilməsi üçün 24/7 xidmətlərinin göstərilməsi işlərinin satınalınması üçün keçirdiyi təkliflər sorğusunu yekunlaşdırıb.
Marja.az xəbər verir ki, qalib şirkət "R.İ.S.K. Elmi İstehsalat Şirkəti" QSC-dir.
"MİDA" MMC "R.İ.S.K. Elmi İstehsalat Şirkəti QSC ilə məbləği 964 min 296 manat olan müqavilə imzalayıb. Müqavilə "Güzəştli mənzil" sisteminin dayanıqlı və fasiləsiz iş rejimində fəaliyyətini təmin etmək məqsədilə 24/7 texniki dəstək xidmətinin göstərilməsini və "Güzəştli mənzil"sisteminin ehtiyat mərkəzində fəaliyyətinə 24/7 texniki dəstək xidmətini nəzərdə tutur. Müqavilənin müddəti 12 aydır.
"R.İ.S.K. Elmi İstehsalat Şirkəti" İT sistem inteqrasiyası, kiber-təhlükəsizlik, tətbiqi proqram təminatı istehsalı, coğrafi informasiya sistemlərinin (GIS) yaradılması kimi istiqamətlərdə ixtisaslaşıb.