Tikinti materialları üzrə distribütor şirkətinə maya qoyulur
Tikinti materialları üzrə distribütor fəaliyyətinin həyata keçirməsi fəaliyyətilə məşğul olan “Konstromat” Açıq Səhmdar Cəmiyyəti nizamnamə kapitalını 196 min manat artırır.
Marja.az xəbər verir ki, şirkət hər birinin nominal dəyəri 10 manat olan 19 600 ədəd adi, adlı, sənədsiz səhmlər buraxıb.
Yerləşdirmə uğurla yekunlaşarsa “Konstromat” ASC-nin nizamnamə kapitalı 4 min manatdan 200 min manata yüksələcək.
Səhmlərin yerləşdirilməsinin anderrayteri “InvestAZ İnvestisiya Şirkəti” QSC-dir.
Hazırda ASC-nin səhmləri (400 ədəd) 100% Əkbərov Rasim Naib oğluna məxsusdur.
2022-ci ilin sonuna olan məlumata görə, 27 nəfər işçisi olan "Konstromat" ASC 2022 ci ildə 224 min 870 ton, satış dəyəri ilə 36 milyon 435 min 702 manatlıq sement məhsulu satmış və il ərzində 4 milyon 87 min 580 manat xalis mənfəət qazanmışdır. 2023 cü ilin ilk 6 ayında isə 122 min 215 ton, satış dəyəri ilə 20 milyon 320 min 812 manatlıq sement məhsulu satmış və 2023 cü il ilk 6 ayı ərzində 2 milyon 164 min 237 manat xalis mənfəət qazanmışdır.
"Konstromat” ASC Norm sement zavodunun istehsal etdiyi, Klass A ( 400 marka) və Klass B (300 marka) kisə bağlamada olan sement məhsullarının distributor olduğu Azərbaycan Respublikasının, Bakı, Abşeron, Sumqayıt, Qobustan, Oğuz, İsmayilli, Balakən, Qəbələ, Şəki, Zaqatala, Qax, Göyçay, Bərdə, Ağcabədi, Naftalan, Füzuli, Tərtər, Ağstafa, Daşkəsən, Gəncə, Göy-Göl, Şəmkir, Mingəçevir, Gədəbəy, Goranboy, Qazax, Yevlax, Tovuz şəhər və rayonlarında yerləşən pərakəndə ticarət mərkəzlərinə və tikinti şirkətlərinə satışını həyata keçirir.
“Konstromat” ASC 05.08.2013-cı il tarixində 1701508831 qeydiyyat nömrəsi ilə dövlət qeydiyyatına alınmış “Konstromat” MMC-nin hüquqi varisidir. 04.02.2022-ci il tarixində “Konstromat” MMC təşkilati- hüquqi formasını dəyişərək “Konstromat” QSC kimi yenidən dövlət qeydiyyatına alınmışdır. 01.11.2023-cü il tarixində “Konstromat” QSC təşkilati-hüquqi formasını dəyişərək “Konstromat” ASC kimi yenidən dövlət qeydiyyatına alınmışdır.