Azərbaycanın metal şirkəti mənfəətdən zərərə keçib
Metal konstruksiyaların sökülməsi və metal qırıntılarının satışı ilə məşğul olan "Universal Metal" QSC 2022-ci ili 708 min manat xalis zərər ilə başa vurub. Şirkət 2021-ci ili 59 min manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı.
Marja.az xəbər verir ki, "Universal Metal" şirkətinin satışdan gəliri 2021-ci ildə 1 milyon 582 min manat ikən, 2022-ci ildə 2 milyon 91 min manata yüksəlib (509 min manat artıb). Ötən il Şirkətdə satışın maya dəyəri isə 1 milyon 259 min manat artaraq 2 milyon 736 min manat təşkil edib. Xərclər gəlirləri üstələdiyindən "Universal Metal" zərər ilə üzləşib. Həmçinin "Universal Metal"ın inzibati xərcləri 25 min manatdan 63 min manata qalxıb.
31 dekabr 2022-ci il tarixində "Universal Metal" QSC 207 min manat cəmi aktivlərə malik olub. Şirkət 2021-ci ilin sonunda 180 min manat cəmi aktivlərə malik idi.