Bakıda məşhur rusiyalı həkim “Sağlamlıq hərəkətdədir” mövzusunda seminar keçirib – FOTO - VİDEO
Əziz həmvətənlilərimiz, əməliyyat, ağrıkəsici dərmanlar və karsetlər düzgün müalicə üsulu deyil. Möcüzəyə ümid etməyin. Möcüzə siz özünüzsünüz, yalnız öz orqanizminizi anlamağı öyrənin, biz isə sizə kömək edərik.
(Bubnovsky S.M.)
(®) İyunun 5-də “Park inn” hotelinde Mixail Sergeyeviç Bubnovsky “Sağlamlıq hərəkətdədir” mövzusunda seminar keçirib.
Seminarda sümük- əzələ xəstəlikləri və müasir kineziterapiya üsulu haqqında geniş məlumat verilib, hər bir iştirakçının sualı cavablandırılıb.
Qeyd edək ki, Bubnovsky Onurğa Mərkəzi sümük- əzələ xəstəlikləri və müasir kineziterapiya üsulu ilə ixtisaslaşmış unikal tibb mərkəzidir. Kineziterapiya dedikdə, kinezio- hərəkət, terapiya- müalicə, yəni hərəkətlə müalicə üsuludur. Müasir kineziterapiya metodu tanınmış rusiyalı həkim, bir çox monoqrafiya və kitabların müəllifi tibb elmlər doktoru professor S.M.Bubnovskiyə məxsusdur. Buna görə də Mərkəz xüsusi kineziterapiya avadanlıqıları ilə təchiz olunub.
Burada xəstələrə onurğa sütunu əyrilikləri (skolioz kifoz, lardoz), boyun, döş, bel nahiyəsində fəqərəarası disk yırtığları (smorli yırtığı), osteoxondroz və bir sıra oynaq xəstəliklərinin (qonartroz, koksoartroz və artritlər) əməliyyatsız və dərmansız müalicə üsülü təklif olunur.
Bubnovski metodunun ən əsas özəlliyi isə nəticəyə tamamilə dərmansız nail olunmasıdır.