Hərraclarda dollar satışı yenidən artıb - AÇIQLAMA
Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondu (ARDNF) tərəfindən Mərkəzi Bankdan təşkil olunan valyuta hərraclarınbda 2018-ci ilin oktyabr ayı ərzində 489,6 milyon ABŞ dolları məbləğində vəsait satılıb.
Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondu (ARDNF) tərəfindən 2018-ci ilin sentyabr ayı ərzində 394,8 milyon ABŞ dolları məbləğində vəsait satılımışdı. Beləliklə, Oktyabrda Sentyabr ayı ilə müqayisədə valyuta satışı 94,8 milyon dollar və ya 24% artıb.
Fond tərəfindən May ayında 422,7 milyon ABŞ dolları, İyunda 439 milyon ABŞ dolları, İyulda 536,6 milyon dolları, Avqustda 733,7 milyon ABŞ dolları məbləğində valyuta satılmışdı.
2018-ci ilin 10 ayı ərzində isə ARDNF tərəfindən satılmış valyutanın həcmi 5 milyard 129,2 milyon ABŞ dollarına çatıb. Bu, ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 2 milyard 324,8 milyon dollar və yaxud 82,9% çoxdur.