Bu il oktyabrın 1-nə olan vəziyyətə görə, Azərbaycanda fəaliyyət göstərən 30 bankdan 10-nun aktivləri illik müqayisədə azalıb.
Bunlar "Nikoyl Bank", "Access Bank", "Günay Bank", "Turan Bank", Pakistan Milli Bankının Bakı filialı, "Atabank", "Rabitəbank", "Amrah Bank", "Bank of Baku" və "Bank VTB Azərbaycan"dır. Aktivlərdə ən çox azalma "Bank VTB Azərbaycan"da (63,5%), ən az azalma isə "Nikoyl Bank" da (0,9%) qeydə alınıb.
Qalan 20 bankın aktivləri isə son 1 ildə artıb. Ən çox artım "NBC Bank"da (56,5%), ən az artım isə "AGBank"da (2,2%) baş verib.
Bu il oktyabrın 1-nə olan vəziyyətə görə, Azərbaycanda fəaliyyət göstərən 30 bankdan 5-nin aktivləri 1 milyard manatdan çoxdur.
Bunlar "Azərbaycan Beynəlxalq Bankı" (8 320,262 milyon manat), "PAŞA Bank" (4 332,01 milyon manat), "Kapital Bank" (3 457,534 milyon manat), "Xalq Bank"dır (1 941,013 milyon manat) və "Azərbaycan Sənaye Bankı"dır (1 007,197 milyon manat).
Qalan 25 bankdan 10-nun aktivləri 0,5 - 1 milyard manat arasında, 14 bankın aktivləri 100 - 500 milyon manat arasında, 1 bankın Pakistan Milli Bankının Bakı filialının aktivləri isə cəmi 10,747 milyon manatdır.