Hadruddakı atışma təsdiqləndi - Düşmənin 3 hərbçisi yaralanıb
Dünən Erməni silahlı birləşmələrinin Hadrud istiqamətində təxribat törətdiyi barədə xəbər yayılmışdır. Bu gün Hadrutda hadisə baş verdiyi təsdiqlənib, bu zaman düşmənin üç hərbçisi yaralanıb.
“Sputnik Armenia”nın verdiyi xəbər görə, erməni tərəfinin yaydığı məlumatda bildirilir ki, dekabrın 11-də Hadrut ərazisində atışma olub.
Atışmada üç erməni hərbçi yaralanıb.
Qeyd edək ki, dünən erməni tərəfinin təxribat törətməsi nəticəsində Azərbaycanın bir hərbçisinin yaralanması barədə məlumat yayılıb.
Düşmənin bəyanatında deyilir ki, bir Azərbaycan əsgərinin yaralandığı iddia edilən Ermənistan silahlı qüvvələrinin "silahlı təxribatı" barədə Azərbaycan mediasında yer alan məlumatlar həqiqətə uyğun deyil:
"Əslində, 11 dekabr, saat 20:40 radələrində Azərbaycan Ordusu "Qarabağı Müdafiə Ordusunun" cənub istiqamətindəki mövqelərindən birinə hücum etməyə cəhd edib. Atışma nəticəsində üç hərbiçi müxtəlif dərəcəli ağır yaralanıb. Hadisənin şərtlərini aydınlaşdırmaq üçün araşdırma aparılır".