Azərbaycanda ən böyük pivə istehsalçısı qiymətlərini yenidən artırdı - YENİ QİYMƏTLƏR
Baltika, Kuler, Carlsberg, Tuborg,Xırdalan və Əfsanə pivələri bahalaşdıAzərbaycanda pivə bazarında ən böyük istehsalçı olan “Carlsberg Azerbaijan” MMC şirkəti 2023-cü ildə ikinci dəfə bir sıra məhsullarının qiymətini qaldırır.
Marja.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, yeni qiymətlər 30 noyabr 2023-cü il tarixindən qüvvəyə minəcək.
“Carlsberg Azerbaijan” şirkəti 2023-cü ilin fevral ayında da bir sıra məhsullarının qiymətlərini artırmışdı.
Qeyd edək ki, həm distributorlara satış, həm də (ƏDV və aksiz daxil) birbaşa çatdırılma ilə satış qiymətləri (ƏDV və aksiz daxil) dəyişdirilib.
Məsələn, Əfsanə Çəllək Pivəsi butulkada 0.5 L məhsulunun distributorlara satış qiyməti 9 qəpik artırılaraq 1,48 manata, Baltika 7 butulkada 0.47 L məhsulunun qiyməti 8 qəpik artırılaraq 2,22 manata, Kuler Lime butulkada 0.47 L məhsulunun qiyməti 8 qəpik artırılaraq 1.96 manata, Carlsberg butulkada 0.45 L məhsulunun qiyməti 16 qəpik artırılaraq 2.50 manata, Tuborg Green butulkada 0.5 L məhsulunun qiyməti 16 qəpik artırılaraq 2.30 manata, Xirdalan butulkada 0.5 L məhsulunun qiyməti 8 qəpik artırılaraq 1.70 manata, Xırdalan PET 2.0 L məhsulunun qiyməti 16 qəpik artırılaraq 5.54 manata çatdırılıb.
Xırdalan Çəllək 30 L məhsulunun qiyməti isə 3 manat artırılaraq 65 manatdan 68 manata, Xırdalan Non-Filtered Çəllək 30 L məhsulunun qiyməti də 3 manat artırılaraq 72 manatdan 75 manata yüksəldilib.