"Digər banklar ilə də aktivlərin bir hissəsini almağı danışırıq"
"Biz mütəmadi olaraq digər banklar ilə və bank olmayan kredit təşkilatıları ilə hər hansı bir aktivin əldə olunmasını danışırıq" "Naxçıvan Bank"ın istehlak kreditləri portfelinin bir hissəsinin əldə edilməsi bu formada baş verib".
Bankın İdarə heyətinin sədri deyib ki, "Naxçıvan Bank"ın isteklak kreditləri portfelinin bir hissəsi "Kapital Bank"a ötürülüb:
"Müştərilərə bu barədə məlumat verilib, bundan sonra onlar kredit borclarını "Kapital Bank"a ödəyəcəklər. Qeyd etdiyim kimi, digər banklar ilə də aktivlərin bir hissəsinin alınmasını danışırıq. Bəzi danışıqlar müqavilə ilə yekunlaşmır, bəziləri əqd ilə yekunlaşır".
Fərid Hüseynov əlavə edib ki, "Naxçıvan Bank"dan "Kapital Bank"a ötürülən portfelin məbləği 60 milyon manat civarındadır: "Dəqiq rəqəmi sizinlə paylaşarıq".
Bankın sədri vurğulayıb ki, növbəti strateji dövrdə "Kapital Bank"ın Azərbaycanda və ya xaricdə bank almaq planı yoxdur.