Sahibkarlar “İlin İş Adamı” 2023-2024 müsabiqəsinə dəvət olunur
Azərbaycanın iş adamları Dünyanın nüfuzlu işgüzar mükafatı üzrə müsabiqəyə dəvət olunur.(®) EY Azərbaycan şirkəti kiçik və orta sahibkarlıq subyektlərini “İlin İş Adamı” 2023-2024 müsabiqəsində iştirak etməyə dəvət edir.
Ərizələrin qəbulu 29 dekabr 2023 tarixənədək davam edəcək.
Bu nüfuzlu və unikal proqram innovativ ideyaları və müvəffəqiyyət qazanmaq istəyi ilə bazarda fəaliyyət göstərən və cəmiyyətə müsbət təsir göstərən uğurlu namizədliklərini (ərizələrini) qəbul edir.
- Namizəd və onun təmsil etdiyi şirkət Azərbaycanda fəaliyyət göstərməlidir.
- Namizəd şirkətin fəaliyyətində əsas məsuliyyəti daşımalı və rəhbər vəzifə tutmalıdır.
- Son iki il ərzində şirkətin dövriyyəsi ən azı 1 maliyyə ili üzrə 300 min manatdan 30 milyon manatadək olmalıdır.
- Namizəd son 2 il üzrə vergi nəticələrinin izlənilə bilməsini təmin etməli və maliyyə hesabatlarını təqdim edə bilməlidir.
Proqramın cədvəli
Namizədlik üçün ərizələr 29 dekabr 2023-ci il tarixinədək təqdim edilməlidir.
Namizədlər 2024-cü ilin fevral ayı ərzində müstəqil münsiflər heyəti tərəfindən qiymətləndiriləcək.
“EY İlin İş Adamı” proqramının milli mərhələsinin finalçıları və yekun qalib fevral ayında keçiriləcək mükafatlandırma mərasimində elan ediləcək.
Münsiflər heyəti
Namizədliyin irəli sürülməsi və seçim prosesinin ardınca müstəqil münsiflər heyəti tərəfindən uyğun namizədlər arasından finalçılar və qaliblər seçiləcək. Münsiflər qiymətləndirməni dövriyyədə artım, mənfəət, namizədin liderlik xüsusiyyətləri, yenilikçiliyi vəyaradıcılığı, sosial məsuliyyət və dayanıqlığa diqqət kimi müxtəlif amillərə əsaslanaraq aparacaqlar.