SEC sədrindən kriptovalyuta investorlarına xəbərdarlıq
ABŞ Qiymətli Kağızlar və Birja Komissiyasının (SEC) sədri Gary Gensler, "X" sosial media hesabında kriptovalyutalara sərmayə qoymağı düşünənlərin diqqət etməli olduğu məsələlər haqqında paylaşım edib.
Marja-ın məlumatına görə, Gensler qeyd edib ki, kriptovalyuta sərmayələri və ya xidmətlərinin təminatçıları federal qiymətli kağızlar qanunları da daxil olmaqla müəyyən qüvvədə olan qanunlara uyğun gəlməyə bilər.
O qeyd edib ki, kriptovalyuta qiymətli kağızlarının investorları, investisiyaları ilə bağlı vacib məlumatlardan və digər mühüm müdafiələrdən məhrum ola biləcəklərini başa düşməlidirlər.
Gensler kripto aktivlərinə investisiyaların yüksək riskli ola biləcəyinə diqqət çəkib, bir sıra əsas platformaların və kripto aktivlərinin iflasa uğradığını və ya dəyərini itirdiyini xatırladıb.
Kriptovalyuta aktivlərinə investisiyaların əhəmiyyətli risklərə məruz qalmağa davam etdiyini vurğulayan Gensler, fırıldaqçıların fərdi investorları tələyə salmaq üçün kripto aktivlərinin artan populyarlığından istifadə etməyə davam etdiyini izah edib.