Amazon, süni intellekt alış-veriş köməkçisi Rufus-u işə saldı
ABŞ-ın texnoloji şirkəti Amazon, süni intellektlə dəstəklənən alış-veriş köməkçisi Rufus-u ABŞ-dakı bəzi müştərilərinə təqdim edib.
Marja.az Amazon-un yaydığı açıqlamaya istinadən xəbər verir ki, şirkətin, müştəri təcrübəsini yaxşılaşdırmaq üçün süni intellektdən geniş şəkildə istifadə etdiyinə diqqət çəkilib.
"Rufus, Amazon-un geniş məhsul kataloqu, müştəri rəyləri, sual-cavabları, müxtəlif alış-veriş ehtiyacları və məhsulları haqqında müştərilərin suallarını cavablandıran, müqayisələr təqdim edən və danışıq kontekstinə əsasən tövsiyələr verən generativ süni intellektlə işləyən platformadır",- açıqlamada deyilir. Onun alış-verişdə köməkçi olacağı qeyd edilib.
Açıqlamada, Rufus-un bu gün Amazon mobil tətbiqində ABŞ-dakı kiçik bir müştəri qrupuna beta versiyada təklif edildiyi və süni intellekt köməkçisinin önümüzdəki həftələrdə tədricən ölkədəki digər müştərilərə də təqdim ediləcəyi qeyd edilib.