"Netaş"dan Azərbaycan həmləsi
Türkiyənin informasiya və kommunikasiya texnologiyaları şirkəti "Netaş" , Azərbaycanda əlaqələndirmə bürosu açmağa qərar verib.
"Marja" xəbər verir ki, "Netaş"ın İdarə Heyəti, Azərbaycanda əlaqə bürosu açmaq üçün tapşırıq alıb.
"Şirkətimizin 9 Mart 2018-ci il tarixli İdarə Heyətinin toplantısında Azərbaycanda bir əlaqələndirmə bürosu açılması və lazımi bütün əməliyyatların aparılması barədə Şirkət rəhbərliyinə səlahiyyət verilməsinə qərar verilib",- şirkətin məlumatında deyilir.
"Netaş", hazırda Türkdilli Respublikalardan Azərbaycan, Türkmənistan, Özbəkistan, Qazaxıstanda, Asiya-Sakit Okean ölkələrindən Banqladeş, Pakistan və Nepalda; Şimali Afrikada Tunis, Əlcəzair, Mərakeş və digər tərəfdən Səudiyyə Ərəbistanında qurumlara texnologiya məsləhətləri, satış sonrası dəstək kimi əlavə dəyərli həllər təqdim edir.
Şirkətlər, kommersiya fəaliyyəti göstərmədən yalnız təqdimat və bazar araşdırması aparmaq üçün bir başqa ölkənin sərhədləri içərisində əlaqələndirmə bürosu açırlar.