İnternet hesabını səyahətdən öncə bil
Azercell aktiv internet istifadəçiləri üçün səfərdə olduqları zaman yüksək və qeyri-sabit internet xərclərinin qarşısını alacaq yeni Rominqdə İnternet Paketini təqdim edir. Şirkət gələcəkdə də dünyanın bir çox ölkəsində rominq sahəsində təşəbbüslərini genişləndirməyi planlaşdırır və bunu 2018-ci ilin sentyabr ayı üçün nəzərdə tutulmuş Avropa təklifləri ilə davam etdirəcək.
Azercell MMC-in prezidenti Vahid Mürsəliyevin qeyd etdiyi kimi: “Biz, müştərilərimizin xaricə səyahətləri zamanı internetdən istifadə etmələrini dəstəkləmək istəyirik. Məhz buna görə Azercell abunəçilərini bu xidmətdən yayındıran heç bir səbəb olmamalıdır”. “Səsli rabitədən internet rabitəsinə keçid tam sürəti ilə genişlənir və bunu nəzərə alaraq biz müştərilərimizə səyahətləri zamanı sərfəli, sadə və sabit qiymətli internet xidmətlərini təklif etməyə çalışırıq. Məmnuniyyətlə qeyd etmək istərdim ki, Azercell bu istiqamətdə mühüm nailiyyətlər əldə edib və yaxın gələcəkdə də bu sahədə özünün lider mövqeyini möhkəmləndirəcəkdir”.
Dünyanın bir çox ölkəsində xaricə səyahət edən abunəçilərin yüksək və qeyri-sabit qiymətli internet tariflərisəbəbindən rominqdə internet xidmətini qeyri-aktiv etməsi yayılmış bir təcrübədir. Avropa Komissiyası tərəfindən təqdim edilmiş statistikaya əsasən, Azərbaycan vətəndaşlarının demək olar ki, yarısı rominqdə internetdən heç vaxt istifadə etmir. Onların 90%-i internetdən istifadəni elektron poçtu yoxlamaq kimi sadə əməliyyatlarla məhdudlaşdırır, 25%-dən artıq istifadəçi isə, xaricdə olarkən smartfonlarını ümumiyyətlə söndürür.
Bu statistika Azercell rəqəmlərində də öz əksini tapır. Hal-hazırda Azercell şirkətinin internet istifadəçilərindən yalnız 30%-i xaricə səyahət zamanı rominqdə internetdən istifadə edirlər. Azercell, öz növbəsində, 2019-cu il üçün rominqdə internet istifadəçilərinin həcmini 80% və daha çox artırmağı planlaşdırır.
Azercell, Azərbaycanda internet həllər sahəsinə çox rahat yeni bir təklif gətirir. İyulun 2-dən başlayaraq Azercell müştərilərinə qiyməti 19.90 AZN olan 1GB həcmində və 14 təqvim günü ərzində istifadə edilə bilən, Türkiyə, Rusiya, Gürcüstan, Ukrayna, Qazaxıstan, Qırğızıstan, Tacikistan, Özbəkistan, Belarus və Moldovada istifadə edilə biləcək rominqdə internet paketini təqdim edib. Bu isə o deməkdir ki, məsələn Türkiyəyə bir həftəlik səyahət edən abunəçi günlük 0.55 AZN/MB tarifinə uyğun eyni həcmdə internet üçün 500 AZN-dən çox məbləğlə müqayisədə indi 1GB internet üçün cəmi 19.90 AZN ödəyəcəkdir.
“Rominqi müştərilərimiz üçün daha cəlbedici etməyin əsl vaxtdır. Ümumiyyətlə, rominqdən istifadə mobil rabitənin əsl mahiyyətini ifadə edir – sizə daha mobil olmaq imkanını bəxş edir.
Biz, innovasiyalar və sərfəli həllər təqdim etməkdə davam edərək, 4,5 milyon abunəçilərimizin maraqlarını bütün qərarlarımızın tam mərkəzində saxlayırıq” Vahid Mürsəliyev qeyd edir.