“9 ayda 300-dən artıq avtomobil satmışıq”
Azərbaycanın avtomobil bazarındakı canlanma yeni Audi-lərin satışında da hiss olunur.
Audi-nin Azərbaycanda rəmsi idxalçısı “European Cars” MMC-nin İcraçı direktoru Əli Əhədov “Marja”ya bildirib ki, keçən illə müqayisədə satışlarda artım var:
“2017-ci ili yaxşı göstəricilər ilə başa vurmuşuq və bu ili də artımla bağlayacağımızı gözləyirik. Artıq 2018-ci ilin 9 ayında 300 ədəddən artıq avtomobil satmışıq”.
Qeyd edək ki, bir neçə gün öncə Audi Bakı Mərkəzində yeni Audi Q8 modeli təqdim olunub. Bu modelin satışlara təkan olacağı gözlənilir.
Xəbər verdiyimiz kimi, 2018-ci ilin yanvar-sentyabr ayları ərzində (9 ayda) Azərbaycana 16 min 382 ədəd nəqliyyat vasitəsi idxal olunub. Nəqliyyat vasitələrinin idxalı ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 2,5 dəfə və ya 9 min 739 ədəd artıb. 2017-ci ilin 9 ayında Azərbaycanda 6 min 643 ədəd nəqliyyat vasitələri idxal olunmuşdu. Ötən ilin yanvar-sentyabr ayları ilə müqayisədə bu ilin yanvar-sentyabr aylarında minik avtomobillərinin idxalı 5 min 783 ədəddən 14 min 680 ədədə qalxıb (2,5 dəfə və ya 8897 ədəd artım).