İran xəbərdarlıq etdi - “Ağılsız” hərəkətlərə dağıdıcı cavab veriləcək
İran xəbərdarlıq edib ki, ölkəyə qarşı “ağılsız” hərəkətlərə dağıdıcı cavab veriləcək
Marja.az-ın məlumatına görə, İran Xarici İşlər Nazirliyinin sözçüsü Nasser Kanaani həftəlik mətbuat konfransı zamanı xəbərdarlıq edib ki, ölkəyə qarşı istənilən “ağılsız” hərəkət dağıdıcı reaksiya ilə qarşılaşacaq.
“İranı təhdid edən hər kəs bilməlidir ki, İrana qarşı hər hansı əsassız hərəkətə dağıdıcı cavab veriləcək”, – deyə Fars xəbər agentliyi Kənanidən sitat gətirib.
Bundan əvvəl Amerikanın “The Wall Street Journal” qəzeti HƏMAS hərəkatındakı və İran tərəfindən dəstəklənən şiə "Hizbullah" qruplaşmasındakı mənbələrə istinadən yazmışdı ki, İsrailə hücumun planlaşdırılmasına İslam İnqilabı Keşikçiləri Korpusunun (İran Silahlı Qüvvələrinin elit bölmələri) zabitləri kömək edib.
İran İslam İnqilabı Keşikçiləri Korpusu (SEPAH) avqust ayından Fələstinin HƏMAS hərəkatına İsrailə hücum planına kömək edir.
Marja.az xəbər verir ki, bunu Wall Street Journal ( WSJ) Həmas və Livanın hərbiləşdirilmiş Hizbullah təşkilatına istinadən yazıb.